5 lekcí od sexy Italky

26/06/2022

Měla jsem to velké štěstí žít půl roku s Italkou a naučit se od ní to, co mi ani máma, ani jiné ženy tady v Česku nepředaly. Ani nemohly. My tohle totiž v DNA nemáme...Allora...jdeme na to:)

Bella Emanuella měla v té době skoro 50. Když prošla po ulici, tak se otáčely hlavy nejen mužů, ale i žen... Byla božská. Na svých platformových botkách, s linkama jako Kleopatra, hřívou a vždy dokonalým modelem. Ale to je jen jedna část kouzla Italek vždy dobře vypadat...

Lekce 1:

ITALKA JE NEKOMPROMISNĚ UPŘÍMNÁ

Řekne Ti vždy přesně jak se cítí, co se jí nelíbí a basta. Jako když jsem podle ní špatně umyla nádobí. Bella, takhle to prosím Tě nedělej. Vždyť vidíš, je to pak nehezké. Sice vám pravdu řekne taktně, ale jde na dřeň ...

Bella, jsi krásná, ale 5kg by se Ti hodilo zhubnout. Však víš...

Ale stejně jako navenek je upřímná k sobě a umí se sama sobě zasmát. Vždycky.Lekce 2:

 VŽDYCKY SI UMÍ ŘÍCT O TO, CO CHCE A POTŘEBUJE

Ráno: "Bella, dneska na mě vůbec nemluv, jsem nasra...! Uvař kafe a já pak sama přijdu až budu ready mluvit"...

"Bella, mám menstruaci a jdu si lehnout. Nebuď mě, nech mě odpočívat. Uvidíme se později"...

"Bella, mám chuť dneska na pořádnou večeři a víno. Pojďme ven" .

Vždycky si umí říct o to, co chce a vyjádřit to. Umí pracovat s emocemi, protože už její matka ji to naučila.


Lekce 3

UMÍ ZACHÁZET S JÍDLEM a NIKDY SE NEODBÝVÁ

Italka by nikdy nejedla zbytky. I když je sama doma, tak si uvaří, dá si jídlo na hezký talíř a užije si to se vší parádou. Má se totiž ráda!

Už její nonna (babi) ji totiž naučila jak dělat těstoviny, dobré kafe, a užívat si dolce vita...žena musí umět zacházet s jídlem a zpracovat ho pro sebe, svého muže a svou rodinu a u toho být elegantní. Ne žena  v roli služka běžící s igelitkou v teniskách s jazykem na vestě, která všem uvaří a sama si dá nějakou nechutnost, protože je tak vyčerpaná, že už nemůže. Hm? Připadá vám to povědomé?

Žena je královnou zdrojů! A jídlo k nim patří.

Lekce 4

EMOCE a VÁŠEŇ ven!

U Italky přesně víte na čem jste. Od první chvíle víte, jestli se jí líbíte, nebo ne. A když ne, tak na vás buď kašle,nebo vám to rozhodně dá nějak najevo (ne,nebude se vám to líbit).

Už její matka ji naučila, že když je na..., tak to musí ven. Ať zařve, rozbije talíř, seřve manžela, nebo si zazpívá nějakou odrhovačku, ale ať to rozhodně nedrží v sobě.

S mou bellou jsem si zažila jen jednu tuto epizodu. Bylo to když ji lhala její dcera a vyrazila si s nějakým 20ti letým seladonem (dceři bylo 15). Musím říct, že jsem se i já bála a raději jsem opustila místnost. Jakmile jednou vidíte nas.... Italku, vždy si dáte pozor, aby se to neopakovalo!


Lekce 5

BELLA FIGURA

Bella figura je něco, co se malé Italky učí od narození. Je to soubor toho, jak se navenek hezky prezentovat. Od oblečení a upravenosti počínaje, po uhlazené vystupování a elegantnost na všech frontách...

Pro Italy je bella figura velmi důležitá. Jsou svým způsobem povrhní, ale nejsme my všichni? Jakmile na ně neuděláte dobrý dojem a nemáte bella figura v malíku, tak se s vámi nezahazují. Oni ji totiž mají. I doma chodí upraveni, nikoli ve vytahaných hadrech, či trenkách a nátělníku...a i k té popelnici si na sebe oblíknou něco zajímavýho.

Je to přehnané? Je to moc? Možná. Ale určitě se na to lépe dívá. A dle mého názoru je v tom kus nejen stylu,ale i sebelásky.

Grazie, bella... Emanuella a já na Krétě po našem společném rituálu uctění naší ženské linie.