BRZLÍK :mystika imunity  

19/11/2023

Je mnoho co o brzlíku víme, ale mnohem více toho (zatím) nevíme. Ve škole nám bylo řečeno,že brzlík po svém vrcholném působení  ( v období puberty) postupně zaniká. A tak se časem o brzlík nezajímáme...přitom je to jedna z nejdůležitějších žláz a mystických portálů v těle. Je také označován jako trůn duše, vyšší srdeční čakra, a strážce imunity.


BRZLÍK=JÁ VÍM co a kdo JE pro MĚ a kdo jsem JÁ

Brzlík se nachází pod horní částí hrudní kosti uprostřed hrudníku. Zabezpečuje správné fungování imunitního systému a je  důležitý pro náš lymfatický systém. Brzlík usměrňuje funkci T-lymfocytů, bílých krvinek,jejíchž úkolem je rozeznat a zneškodnit v těle cizorodé buňky.

Brzlík přestává růst (vyvíjet se) v období dospívání. Souvislost zde může být s tím, že v tomto období nastává období prosazovánní svého Já za každou cenu a nastává rebelie ( oni jsou hloupí a nechápou mějá to vidím jinak)...

Brzlík je důležitým článkem našeho imunitního systému. Imunitní systém má za úkol rozeznávat co a kdo je můj přítel či ne-přítel.

Díky správné funkci brzlíku a naší imunity tedy rozeznáváme co k sobě pustit a co ne a případně jak se bránit cizím , nevhodným energiím.


BRZLÍK TIPY ke zvědomění a hlubší práci v sobě:

Jdi zpět do svého dětství a rovzpomeň se, jaké jsi míval(a) nemoci.

Také, jakým způsobem tví rodiče reagovali na tvé nemoci- péče, či tě nabádali nemoci a pocity přejít a jít do školy apod.

Vzpomeň si, jaká byla tvá imunita v dětství, a jaká je nyní ( podzim, zima, jaro, léto)- zda máš alergie apod.


Brzlík a vůbec jeho uvědomění nám napomáhá posilovat přirozenou imunitu.
Přirozeně v hloubi duše víme CO je pro nás dobré a co ne.
Přirozeně v hloubi duše víme KDO je pro nás dobrý a kdo ne.
- Problémy se slezinou   lymfa, únava, přemíra starostlivosti, někdy potravinové intolerance ( citlivost na lepek a mléčné výrobky)

POSÍLENÍ BRZLÍKU I: poklepávání

Jedná se o  jemné poklepávání prsty v oblasti brzlíku( přesně v bodu kde na sebe ukazuji Já) abychom si jej zvědomili a zároveň skrze dotyk aktivovali.


POSÍLENÍ BRZLÍKU II: Přiložení krystalů

Nejvhodnějším krystalem pro brzlík je zelený avanturín, který je sám o sobě jedním z nejsilnějších "léčitelů!. Zelený avanturín uklidňuje, svou zelenou vibrací přenáší jemnou zelenou energii do velké hloubky našeho bytí. Funguje nejen na úrovni fyzické, ale holistické tak jako každý krystal.


JAK POZNÁM,ŽE MŮJ BRZLÍK NENÍ CO BÝVAL?

- Problémy se slezinou   lymfa, únava, přemíra starostlivosti, někdy potravinové intolerance ( citlivost na lepek a mléčné výrobky)

- časté plísňové či bakteriální infekce

-autoimunitní poruchy


Úkol: Zjistit kdo a co mi bere energii, ponořit se do sebe a svých pocitů...