Jak na PODZIMNÍ HARMONII?

23/09/2023

Podzim v nás vždy otevírá téma rovnováhy, neboť přichází dnem rovnodennosti, kdy se v přírodě dostává do dokonalé rovnováhy mužský a ženský princip.

Vše, co se děje v přírodě se děje v nás a my jsme tak přirozeně vedeni se také dostat do rovnováhy.

EQUILIBRIUM znamená dokonalou rovnováhu a přesně to nyní poté co jsme vstoupili do brány temného období roku ( podzimní rovnodennost-zimní slunovrat) budeme potřebovat uchopit.

S přicházejícím podzimem proměňujícím se ještě v temnější zimu budeme potřebovat zejména:

  • Pevnou půdu pod nohama a očistu našeho těla
  • jasnost v našich emocích a poselstvích, které se nám snaží předat
  • pochopení svého osobitého vnímání a nastavení mužského a ženského principu uvnitř nás a v našem životě.

EQUILIBRIUM:

Brány rovnováhy související s temnou částí roku ( podzimní rovnodennost-zimní slunovrat)

BRÁNA ZEMĚ

Brána Země úzce souvisí s naším postojem ke svému tělu a hmotě. Odráží také náš vztah k matce a ženské , jinové energii. Je sídlem naší hutné, životní energie díky které dokážeme přežít a žít. Míra otevřenosti a vyváženosti této brány určuje také míru a vyváženost těchto témat v našem životě.

K tématům brány země patří:

- hojnost/ finance

-umění přijímání ( to znamená přijímat věci tak, jak jsou, nikoli jen otevřenou dlaň k přijímání)

-tělo a náš vztah k němu

-napojení na svou zemskou,hutnou, živočišnou energii a umění s ní zacházet

Disharmonie brány země, které vyplývají s podzimem jsou:

- chlad v těle/ zimomřivost

- snížené libido a vitalita

-letargie, nechuť k aktivitě

-pocity smutku ( i když není zrovna důvod)

-vnitřní disharmonie ve svém směřování a vztazích

Co je brána Země a kde je v našem těle?

Brána Země je tak, jak jsem ji pochopila, procítila a prostudovala já nejen první čakra, ale také související endokrinní žlázy. K těm v tomto případě patří nadledvinky, které v našem těle souvisí v rovině energetické zejména s rovnováhou stresu-vody v těle a sexualní energie a harmonie těchto. Dále k bráně Země patří mimotělní čakra Hvězda Země, s kterou je třeba pracovat skrze samotnou matku zemi a umět se na ni naladit přes moudrost vlastního těla a tuto energii v sobě pročistit, ukotvit, rozproudit a dostat do individuální harmonie.

Jak mohu zharmonizovat bránu Země?

Velmi účinnou harmonizací této brány je volný pohyb. Naladění se na tělo a nechat ho pohybovat tak, jak se pohybovat potřebuje. Tělo tak může samovolně procesovat vše potřebné jako například usazené emoce, které jsme při běžném provozu neměli možnost oslovit.

Další možností je pak relaxace, tzv. 20Ka, kdy si natočíte minutku a můžete si dát tento proces k čemukoliv, co cítíte, že potřebujete pro sebe udělat. To znamená dát si siestu, poslechnout si hudbu, zkrátka cokoliv pro sebe ( ne práci, či povinnosti).

Jelikož brána Země souvisí a je podporována matkou Zemí, tak je jasné, že právě pobyt v přírodě ( ideálně s bosýma nohama dovolí-li nám to počasí a zdraví) je nejúčinnější na harmonizaci této oblasti. Země z nás stáhne tíhu, dodá nám klid a pevnou půdu pod nohama a osvěží naší energii.

Také si můžete přiložit dlaně na své nadledvinky a dýchat do nich. Je dobré se s touto oblastí těla seznámit, procítit ji a zesynchronizovat pravou a levou nadledvinku. Pozorností našemu tělu dáváme tělu najevo, že jsme tady pro něj ( vlastně tedy pro sebe) a že o tom, co se děje uvnitř těla víme…Tělo je navrženo jako samoléčebné ústrojí a právě svou pozorností mu napomáháme, aby se do přirozené rovnováhy, equilibria navrátilo.

Podzim je období sklizně, rovnováhy, a užívání si všeho, co jsme dosud zvládli. Užívat si život je posledním, ale neméně důležitým harmonizačním bodem, a to nejen pro Bránu Země, ale také například Bránu vztahů, o které budu psát příště.