Jak získat sílu v osobní krizi?

14/01/2023

Krok 1: Pro získání síly je důležité pojmenování problému. To, že se necítíš poslední dobou ve své kůži a máš pocit, že Ti není dobře ve vlastním životě asi už cítíš. Níže najdeš některé signály, které se začínají opakovat a ty je pokud jsi v krizi pociťuješ stále častěji.

Krok 2: Přiznávám (si), že jsem v pr....

Tady je schováno nejvíce zablokované síly. Protože se většinou prezentujeme navenek jako silní, kteří vše zvládají a je to současně "trend" naší doby, tak přiznat si selhání může být nejtěžší částí. Ale v tuto chvíli je to přesně to, co Tě posune vpřed. Přiznat si své pocity. Jsem teď v pr.... No a co? Tak to tak je. Uvidíš, že se Ti uleví!

CO je to vlastně krize a PROČ se v ní ocitáme?

Krize je pocitová. Cítíme, že je "něco špatně". Budíme se s pocitem, že "tohle přece nemůže být můj život". Začínáme umírat zaživa, protože nás nic a nikdo moc netěší a smysl života jaksi uniká...

Všechny tyto pocity jsou ale vždy zprávy od naší duše. Emoce jsou univerzálním jazykem naší duše. Jen my se zatím učíme jim rozumět.

Pokud se cítíme špatně, naše duše nám chce říct: "Tady jsi špatně!" nebo " Tohle je špatně!"

Cítit se špatně znamená nežít, jen přežívat. Přežívat znamená být věčně bez energie a bez radosti, hrát role, které jsou ode mě očekávány. Očekává se, že i když jsem v krizi, tak budu dobrou partnerkou, milenkou,manželkou, dcerou, matkou, kolegyní, kamarádkou, šéfovou...doplň si sama. Jenomže v krizi na toto ztrácíme sílu. A to je vlastně dobře...
KROK 3: Běžte všichni na chvíli daleko ode mě

V další fázi je nutné se ve své krizi zorientovat. Protože naše krize JE naše. Ne našeho okolí. Prostě se to děje proto, abychom se probudili a změnili směr!  V podstatě si "jen" potřebujeme uvědomit, že jdeme po špatné cestě a že jdeme proti sobě. A začít si to postupně přiznávat a to, kde jdeme proti sobě krok po kroku začít měnit.

Na všechny své krize VŽDY máme síly


KROK 4: OSVOBOZENÍ SÍLY PRO VÝSTUP Z KRIZE

Sílu pro učinění potřebných změn ze sebe vydolujeme tím, že přestaneme uhýbat druhým a sami sobě. Lehce řečeno, chápu. Jde to to uchopit své koule a to i když jsi zrovna v ženském těle:)

  1. Vyhradit si každý den čas pouze pro sebe. Minimum 20min.denně.
  2. V čase pro sebe si dělat jen to, co mi dělá dobře.
  3.  Přiznat si (ze začátku třeba na papír) pravdu. Svou pravdu. To, co cítím a chci já. Hlavně "negativní emoce".
  4. Věřit tomu, že z této krize vyjdu silnější a bude mi líp.
  5. Obklopit se lidmi, kteří nejsou podobně v pr...jako já. Ti mi nepomůžou.
  6. Najít si někoho, kdo mi s tím pomůže
  7. Krok po kroku začít dělat změny ve své realitě


Po každé velké krizi kterou zvládneš se stáváš krásnějsí a silnější bytostí. To je jeden ze zákonů tady na zemi.