PERLA a KRIZE: co má společného perla s krizí?

28/04/2023
zdroj obrázku: Wikipedie

Perla, jak známo, se skládá z perleťové hmoty vylučované určitými druhy mlžů. Jakmile do plášťové dutiny pronikne zrnko písku, nebo jiná nečistota a vnikne dovnitř, pak postupně nastává obrůstání perletí, kterou vylučují buňky pláště. Pokud by se dovnitř nedostalo "nic zvenčí", co by tento proces aktivovalo, tak by se proces proměny neudál...podobně to funguje pro nás lidi v životě. Pokud bychom byli jen ve své bublině, nikam se neposuneme.

Každá bolestivá zkušenost vede k větší dokonalosti

Právě svým procesem vzniku nám perla ukazuje, že každá krize ( bolestivá zkušenost), které čelíme, nám umožńuje dosáhnout větší dokonalosti a čistoty. Není náhodou, že perla byla uctívána již ve starém Egyptě. Ve starém Římě perly symbolizovaly moc, moudrost a štěstí, v arabských zemích Boží moudrost...téměř každé světové náboženství a vyspělá kultura perlu uctívá jako symbol moudrosti, a také božského ženství.

Ponaučení ze svých fu-- upů

Moudrost znamená ponaučení se ze svých zkušeností a životních kroků. Proto každý z nás má své osobní perly moudrosti jak prochází cestou života. Je to právě Vaše osobní šňůra perel, která může zase obohatit jiného člověka.

V životě procházíme samozřejmě fuc- upy, jinak bychom se nic nenaučili. Důležité je své fuc- upy pochopit, poučit se z nich a zvednout se silnější, krásnější a oslnivější jako perla.

Symbolismus a magické vlastnosti perly dle lidových mýtů

  • Dle dávných kultur a tradic nás perla provází na cestě k osobní dokonalosti a vnitřní moudrosti.
  • Je ceněna jako průvodce při cestě za božským ženstvím, kterému napomáhá díky nalezení vnitřní čistoty a harmonie ženské energie. Perla je sama o sobě svou náturou ženská, jinová a tak napomáhá vybalancovat přílišnou mužskou energii u žen i mužů.
  • Lidé, kteří pomáhali druhým perlu nosili jako ochranu proti energiím z jiných světů. Je tedy ochranou a navozuje pocit bezpečí při každodenních činnostech.
  • Perla nám také napomáhá při introspekci ( náhledu do sebe sama a určité inventuře v životě).