Zpracovávat vše na duchovní úrovni je rychlejší a levnější

22/05/2023
Lepší je být zdravá, než nemocná a bohatá, než chudá. To je asi všem jasné, ALE...

Je dokázáno, že většina nemocí pramení ze stresu.  Jakmile dokážeme odstranit z těla a celého složitého systému těla stres, anebo jej alespoň dostat pro naše tělo na žitelnou úroveň, máme vyhráno. A není to raketová věda, stačí k tomu jen pravidelnost a 5 minut našeho života.

Prevence je vždy levnější a stačí 5 minut denně aneb rychle

Podobně jako když pravidelně uklízíme a pořádek udržujeme, podobně funguje naše tělo...když si pravidelně ve všech pokojích uklízíme, tak víme kde co najdeme, co kde máme a v jakém stavu to máme. Většina lidí však žije odpojeně od svého těla  a svůj život odžívá z roviny mysli.

Dokážeme-li si najít alespoň 5 minut denně (  jestli si pro sebe nedokážete najít 5 minut je velkou otázkou koho dáváte na první místo v životě), dokážeme si dát účinnou prevenci proti stresu.

Jdi dovnitř , zůstaň tam a vyjdi ven silnější

Hledáním odpovědí /receptů na život venku, nebo skrze kamarádky, či mentory je ve finále stejně nenajdeme...toto říkám z vlastních zkušeností a i z těch přenesených. Hodně lidí si na všechno hledá "lidi", aby se tak vyhnuli tomu nejdůležitějšímu-cítění vlastních pocitů a zpracování si svých sra-ek ať už v jakékoli úrovni...

Pouze kontaktem se sebou, svým nitrem, pravidelným úklidem ( psychohygiena) dosáhneme lepšího pocitu, dokážeme si v sobě vykomunikovat a pochopit to, co se odehrává a cítít se pevně. Opravdová síla je tichá, a není potřeba o ní debatovat, prostě JE. Jak říká jeden můj známý" "Sílu neokecáš!"

Uštetříš, protože se budeš mít víc ráda...

Vnitřní práce/úklid/psychohygiena jakkoli to nazveme má ještě jeden vedlejší účinek. Dojdeš díky ní k poznání, které se nedá dát do slov, je potřeba jej právě (od)žít. Zjistíš, pododně jako když se staráš třeba cvičením o tělo, že Ti to dělá dobře a prohlubuješ vztah k sobě sama a máš se víc a víc ráda. A každý,kdo se má rád žije v opravdové hojnosti.

Levnější....

Bohužel, nebo bohudík to potřebuješ ale nejen vyzkoušet, ale i praktikovat a nikdo to za Tebe neudělá, tak stejně jako Ti nikdo neřekne jaké to má být, a jak se máš cítit...ale je to cesta (dovnitř), která za to stojí a kterou ušetříš hodně nepříjemností a i těch financí...protože peníze jsou nakonec taky jen energie.

Přeji Ti, ať tou svou nemrháš, naučíš se s ní pracovat, šetřit jí když je třeba a naplno dávat když můžeš.

5minut prevence najdeš tady...a stojí za to:)