Jak se spojit se svými předky a proč : brána předků

29/10/2023


Magické datum pro práci s předky je vždy 31.10., kdy začíná také nejtemnější část roku,která končí zimním slunovratem. Od 31.10. zhruba do 6.11. je otevřená brána předků. V tento čas si můžeme doladit s našimi předky a oni s námi to, co je třeba. A mohou to být právě naši předkové, které společně s námi Světlo ponesou a budou posilovat a pomáhat nám tímto temným časem roku projít poučeni.

Historie "dušiček"

Za starých časů Slované slavili den mrtvých ve zcela jiné energii (podobné dnešním oslavám v Mexiku Dia de los Muertos). Věřilo se, že mrtví odcházejí do lepšího světa a že se v určité časy vrací nazpět a pokud je náležitě uctíme jsou nám ochotni pomoci v našich každodenních záležitostech a my zase můžeme udělat na oplátku něco pro ně. Střetnutí v jednom bodu, v jeden čas, kdy se čas a světy kříží. (V Polsku se tento svátek jmenoval Dziady) a lidé chodili podobně jako nyní v Mexiku na hřbitov s jídlem a ve veselé energii.

To, že nás naše osobní ( rodinná) historie ovlivňuje je často do očí bijící. Když si dáte tu práci a sestavíte si rodokmen a doptáte se svých stařešinů,zjistíte tak, že v každé rodině se táhne určitá nit příběhu, a že jste nejen její součástí, ale často máte za úkol určité témata zharmonizovat. A není vyjímkou, že v rodinách se táhnou i traumata, která pak ovlivňují vaši psychiku díky tzv. transgeneračnímu přenosu.

.


Pamatujme, že ten, kdo ví o svých kořenech stojí na zemi pevněji. Ženy mají každý měsíc dokonalou šanci se hlouběji spojit s hlasy předků v období menstruace, kdy jsou jejich vědomí více naladěná na sprituální práci. Více o tomto postupu najdete v mé eknize Krása ženství. Muži mohou postupovat více v úrovni mentální, kde vynikají a pracovat s přáním, modlitbou a vizualizací.

Invokace k předkům pro řešení složité situace/ pro komunikaci s předky:

S invokací pracujte ideálně v klidu a o samotě, anebo venku v přírodě na vašem oblíbeném místě.

Ženy a muži, moje celá ženská i mužská linie od matky i otce, prosím přijďte ke mně.

Prosím, proveďte mě situací, kterou nyní řeším ( zde můžete nahlas popsat o co aktuálně jde). Prosím ty z vás, kteří jste ochotni a schopni mi pomoct, aby mi teď byli na blízku a pomohli mi.

Dejte mi svou přítomnost a pomoc najevo tak, ať jsem schopna/schopen ji vnímat a porozumět ji.

Na oplátku nabízím vám sebe a svou pomoc pro to, co ode mě a rodiny nyní potřebujete vy, abychom všichni došli k harmonii a míru na všech úrovních.

Děkuji!


Tipy pro uctění svých předků v každodenním životě


-Uvědomujte si, že díky těm, co byli před vámi jste vy tam, kde jste teď

-Vyhraďte svým předkům místo ve svém domě ( opět tradice starých slovanů, kteří měli kout na východní straně místnosti, kde bylo vše, co je spojeno s předky). My můžeme mít fotografie, či něco od předků

-Spojujte se svými předky když jste v náročných situacích

-Posílejte svým předkům lásku a pozitivní energii, neboť v linii času se hojí mnohé