Psychologie barev a barva roku 2023 Viva Magenta je záhadná, sexy a nebojí se vyjádřit

07/04/2023

Každý rok institut Panetone vyhlašuje tzv. barvu roku. Barva roku 2022 byla Veri Peri, a zachvátila nás svou energií. Very Peri symbolizuje celosvětovou změnu, kterou procházíme a provedla nás svou vibrací a energií ven z izolace a zpět do života a mnoho z nás i k přepsání svého životního příběhu

Magenta barva božské ženskosti

Barva roku 2023 Viva Magenta nás vede hlouběji do nás, a hlouběji do spojení s celým světem dynamickým, ale nikoli agresivním způsobem. Dávným otiskem barvy magenta je totiž stopa božského ženství. Ještě v časech, kdy žena měla zdravou červenou barvu, která reprezentuje ohnivost, nespoutanost, energii, a spojení s raw, ženskou silou, a měla zdravou růžovou. Růžovou laskavost, plné napojení do srdce, a nesla otevřeně a bez strachu ze zranění láskyplnost.

Tento koktejl červené a růžové tvoří esenci...Magenta...tajuplnou, pulzující, vyjadřující se bez filtrů a cenzury, a navíc příjemně a sexy záhadnou.

Naše digitální a offline já a jeho rovnováha

Dalším aspektem Viva Magenta je právě vyvážení lidskosti a našeho digitálního, mnohdy až robotického já..je velmi důležité udržet rovnováhu mezi online a offline já a čerpat své moudro a génia tam, kde sídlí, a to je v přírodě ( jasná červená, vedoucí ke kořenům a primárním energiím) a v srdci ( růžová, laskavá jemnost, a moudrost).

Jak se naladit do barvy Viva Magenta?

Samozřejmě tak můžeme učinit zvenku přes doplňky, oblečení, laky na nehty apod. ( to bych přirovnala k digitálnímu já, které se nějak prezentuje venku), ale můj tip je zkusit tuto barvu dýchat.

Dýchat umíme od narození a je to jedna ze skills, kterou jsme se nemusely učit. Dýchání je nám přirozené.

Představte si tedy před sebou barvu Viva Magenta a a vdechněte ji do sebe. Sledujte, co se bude dít. Není žádná správná odpověď. Jen pocity. Někdo uvidí barvy, někdo pocítí změny v dechu, někdo třeba vůbec nic, ale stejně se něco uděje...protože každá barva nese vibraci, frekvenci a energii.

Můj příběh s Viva Magentou....

V roce 2017 se z mého krásného partnerství zrodil projekt Krása ženství. Dala jsem mu právě Magenta barvu. Letos, v roce 2023 jsem upgradovala projekt na knihu Krása ženství. Partnerství nevydrželo, ale probuzená esence božské ženskosti ano. Když letos "přišla" barva roku, musela jsem knihu prostě "přebalit" do Viva Magenta...a cítim, že je to pro ni přesně ta vibrace, kterou jsem si přála.


VIVA MAGENTA!